Vakblad voor sociaal professionals
en het sociaal domein

Samenwerking Social Work Leiden en Suriname

De opleiding Social Work van de Hogeschool Leiden gaat samenwerken met Surinaamse hulpverleningsinstellingen.
Daarvoor zijn onlangs samenwerkingsconvenanten getekend.
Door deze nieuwe samenwerking zijn de stagemogelijkheden in Suriname voor studenten van de Social Work en Toegepaste Psychologie opleidingen toegenomen, aldus een bericht op de website van de Hogeschool Leiden.

Directeur Nico van Tol (Hogeschool Leiden) en Mavis Hoost bij de ondertekening van de samenwerkingsovereenkomsten.





Intermediair
Mavis Hoost, oud-docente aan de Hogeschool Leiden, heeft een grote rol gespeeld bij de totstandkoming van de convenanten. Zij treedt op als intermediair tussen de hogeschool en de Surinaamse instellingen. Omdat zij nu weer in Suriname woont, is het voor haar gemakkelijk om de contacten te leggen en te onderhouden. Daarnaast speelt Mavis ook een rol bij de begeleiding van de instellingen en de studenten die stage gaan lopen.

Drie hulpverleningsinstellingen
De convenanten zijn gesloten met drie hulpverleningsinstellingen in Paramaribo, te weten: de Pater Alhbrinck Stichting, het Medisch Opvoedkundig Bureau (MOB) en de Meester Huberstichting. De Pater Ahlbrinck stichting (PAS) is in 1969 opgericht met als algemene doelstelling ‘de totale ontwikkeling van de bewoners van het binnenland op een duurzame wijze bevorderen door het uitvoeren van een geïntegreerd programma van activiteiten. Het MOB is een hulpverleningsinstantie voor (gehandicapte) kinderen en jongeren die in hun ontwikkeling bedreigd worden of geschaad zijn. De Meester Hubertstichting voert voogdij en gezinsvoogdij over minderjarigen en treft voorzieningen voor meervoudig gehandicapte kinderen.

SPH als eerst
In januari 2010 zal de eerste SPH-student stage gaan lopen bij het MOB. Als het aan de partners ligt dan zullen er in de nabije toekomst nog vele studenten van Hogeschool Leiden volgen.

Bron: Hogeschool Leiden (oktober 2009)


Naar homepage