De eerste sociale leergangen ontstonden in 1939 in Eindhoven. Sinds die tijd is er veel veranderd binnen het vakgebied van de sociaal werker. Doordat het beroep erg afhankelijk is van maatschappelijke en politieke ontwikkelingen, wijzigt de aanpak en de inhoud van het sociaal werk voortdurend. Vertegenwoordigers uit het werkveld en beleidsmakers gaan met medewerkers en studenten van Fontys Hogeschool Sociale Studies in discussie over de actuele ontwikkelingen rondom het beroep.
Debat
Deelnemers aan dit debat zijn onder andere: Marion Gherbaz, sectorhoofd Mens en Maatschappij van de Gemeente Eindhoven, Theo Roes, voorzitter van de Nederlandse Vereniging Maatschappelijk Werk en Christ Wesenbeek, namens de cliƫntenorganisatie van GGzE, Geestelijke Gezondheidszorg Eindhoven en de Kempen. Het debat staat onder leiding van Fontyslector Bas Levering. Ook zijn er workshops over onderwerpen als wijkontwikkeling, de diverse samenleving en omgaan
met informele zorg.
Canon Sociaal Werk
De nadruk op verleden en toekomst komt ook terug in de Canon van het Sociaal Werk. Fontys Hogeschool Sociale Studies is medeontwikkelaar van dit overzicht. Tijdens het lustrumcongres wordt de meest actuele versie van de canon gepresenteerd.Het eerste venster begint in 567 met lokale armenzorg. Het laatste venster gaat over de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, die in 2006 werd ingevoerd. De canon is te lezen op een speciale website.
Meer informatie
Het Lustrumcongres van Fontys Hogeschool Sociale Studies is op dinsdag 21 april van 13.00 uur tot 17.30 uur in gebouw R5 van Fontys Hogescholen, Rachelsmolen 1 te Eindhoven.
Voor meer informatie klik hier.









